OFICJALNIE: Nowy klub Buricia

OFICJALNIE: Nowy klub Buricia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Hapoel Hajfa

Jasmin Burić znalazł nowy zespół. Bośniacki bramkarz, który ma również polskie obywatelstwo, będzie reprezentował barwy Hapoelu Hajfa.

32-letni golkiper podpisał z izraelskim klubem umowę do 30 czerwca 2021 roku z opcją jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Do Hapoelu przenosi się na zasadzie wolnego transferu z uwagi na wygasający kontrakt z Lechem Poznań.

Burić był zawodnikiem „Kolejorza” od 2009 roku, kiedy to trafił do Polski z NK Čelik Zenica. W barwach Lecha rozegrał w sumie 210 spotkań, notując w nich 90 czystych kont. Jeśli chodzi o rozgrywki 2018/2019, Bośniak wybiegał na ekstraklasowe murawy 27 razy. W ośmiu meczach nie przepuścił ani jednej bramki.

Lech z wyprzedzeniem poinformował, że Burić opuści jego szeregi. W Poznaniu nie będzie dalej występował również Matúš Putnocký. Nowym bramkarzem „Kolejorza” został już 24-letni Mickey van der Hart.

Hapoel zakończył sezon 2018/2019 na jedenastym miejscu w tabeli izraelskiej ekstraklasy, mając punkt przewagi nad strefą spadkową. Wcześniej stracił tylko jedno „oczko” do szóstej lokaty gwarantującej rywalizację w grupie mistrzowskiej.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy