OFICJALNIE: Nowy klub Nesty. Pierwsza posada trenerska w Europie

2018-05-14 17:45:50; Aktualizacja: 6 lat temu
OFICJALNIE: Nowy klub Nesty. Pierwsza posada trenerska w Europie Fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Perugia

Alessandro Nesta został nowym szkoleniowcem Perugii.

Kilkadziesiąt godzin temu z włoskim klubem rozstał się RobertoBreda. O tym, że jego następcą pozostanie Nesta informował m.in.Gianluca Di Marzio i dzisiaj stało się to faktem.

Nakolejkę przed końcem fazy zasadniczej Serie B Perugia zajmuje ósmemiejsce w tabeli, a więc ostatnie gwarantujące wejście do play-offówo awans na najwyższy szczebel. Nie jest to zbyt dobry moment nazmianę szkoleniowca, ale gdy spojrzymy na wyniki odnoszone ostatnioprzez włoski klub, nie ma się co dziwić, że jego działaczezdecydowali się na taki krok. W ośmiu poprzednich kolejkach Perugiazanotowała raptem jedno zwycięstwo.

Dla Nesty nie będzieto pierwsza posada trenerska. Od września 2015 dolistopada zeszłego roku był on odpowiedzialny za wyniki Miami FC.Rywalizujący w rozgrywkach NASL amerykański zespół poprowadził w 71 spotkaniach (35 wygranych, 16 remisów i 20 porażek).

42-latek jest legendą włoskiego futbolu. W 2006 rokusięgnął on z reprezentacją Włoch po tytuł mistrza świata.Jeśli chodzi o piłkę klubową, m.in. dwukrotnie triumfował wLidze Mistrzów z Milanem, a także sięgnął po trzy mistrzostwa,tyle samo Pucharów i Superpucharów Włoch (z Lazio i Milanem).