Oficjalnie: Nowy klub Roque Santa Cruza

Oficjalnie: Nowy klub Roque Santa Cruza
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Olimpia Asunción

Latem 1999 roku Roque Santa Cruz opuścił Paragwaj, teraz po siedemnastu latach wraca.

34-letni napastnik na zasadzie wolnego transferu został zawodnikiem Olimpii Asunción, w której się wychowywał. Uprzednio rozwiązał on umowę z meksykańskim Cruz Azul. Teraz może już spokojnie dołączyć do reszty nowego-starego zespołu, który przygotowuje się do sezonu na obozie kondycyjnym w Encarnación.

Santa Cruz ma za sobą niezwykle barwną karierę. Grał dla Bayernu Monachium, Blackburn Rovers, Manchesteru City, Betisu, Málagi. Z klubem Bundesligi pięć razy sięgał po mistrzostwo kraju, raz po trofeum Ligi Mistrzów. Pomimo wyjazdu z Paragwaju w młodym wieku, wcześniej zdążył sięgnąć po trzy triumfy ligowe, raz po tytuł najlepszego piłkarza Paragwaju.

W kadrze rozegrał 110 spotkań, strzelił 32 bramki. W 2011 roku miał spory udział w wicemistrzostwie podczas Copa América.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy