Oficjalnie: Nowy kontrakt i wypożyczenie. Zouma w Stoke

 Oficjalnie: Nowy kontrakt i wypożyczenie. Zouma w Stoke
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Stoke City | Chelsea FC

Stoke City poinformowało o zakontraktowaniu Kurta Zoumy. Wcześniej Francuz przedłużył umowę z Chelsea FC.

Reprezentant Francji został wypożyczony do Stoke City z Chelsea FC na jeden sezon. 22-latek jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych młodych defensorów na świecie, jednak nie mógł jeszcze liczyć na regularne występy w zespole mistrza Anglii. 

- Kurt jest bez wątpienia jednym z najbardziej utalentowanych obrońców, więc jego przyjście naturalnie wzmocni nasz zespół. Naszym priorytetem w aktualnym oknie transferowym było wzmocnienie defensywy i zrobiliśmy to pokonując wiele zespołów, które także były zainteresowane Kurtem.

- Przykuł moja uwagę, gdy miał siedemnaście lat i występował w pierwszym zespole Saint-Etienne, próbowałem go sprowadzić już wtedy. Nigdy nie udało mi się wcześniej dokonać jego transferu, więc cieszę się, że będę miał w końcu możliwość współpracy z nim – powiedział menadżer Mark Hughes.

Mimo bardzo młodego wieku, Zouma rozegrał w swojej karierze 144 spotkania. 71 miało miejsce podczas trzech ostatnich lat na Stambord Bridge. Dzisiaj "The Blues" poinformowali o przedłużeniu umowy z 22-latkiem na sześć kolejnych sezonów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy