OFICJALNIE: Nowy mistrz Słowacji

OFICJALNIE: Nowy mistrz Słowacji
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Spartak Trnawa

Dzięki zwycięstwu nad bezpośrednim konkurentem do tytułu Spartak Trnawa zapewnił sobie mistrzostwo Słowacji.

Piłkarze z Trnawy pokonali ekipę DAC Dunajská Streda (2-0), która jako ostatnia była w stanie pokrzyżować ich mistrzowskie aspiracje. Tuż po końcowym gwizdku arbitra piłkarze wraz z kibicami mogli rozpocząć świętowanie, bowiem uzyskana przewaga była już nie do odrobienia przez wicelidera.

Dla Spartaka jest to pierwszy tytuł mistrza Słowacji w historii. Warto jednak podkreślić, iż w czasach istnienia Czechosłowacji klub ten aż pięciokrotnie uzyskiwał status najlepszej drużyny w tym kraju.

Zdobycie mistrzostwa i pokazanie na finiszu rozgrywek pleców takim markom, jak Slovan Bratysława czy AS Trenčín nie byłoby możliwe, gdyby nie osoba szkoleniowca zespołu. Pochodzący z Serbii Nestor El Maestro (Jego brat, Nikon, grał kiedyś w Koronie Kielce) objął Spartaka latem minionego roku i była to dla niego pierwsza samodzielna praca na stanowisku menadżera. Wcześniej był bowiem jedynie asystentem w Schalke 04, Hannoverze 96, Hamburger SV oraz Austrii Wiedeń.

Zdobycie mistrzostwa przez zespół z Trnawy należy docenić tym bardziej, że przed sezonem straciła ona swojego najważniejszego zawodnika. Bramkarz Adam Jakubech stał się wówczas bohaterem głośnego transferu do francuskiego Lille, jednak jego następca, 20-letni Martin Vantruba, spisywał się między słupkami równie udanie.

W składzie świeżo upieczonych mistrzów Słowacji można dopatrzeć się kilku znajomych twarzy z polskich boisk, jak Anton Sloboda czy Jan Vlasko. Ponadto piłkarzami drużyny tej są m.in. były reprezentant Austrii Yasin Pehlivan oraz niegdysiejsza nadzieja Hamburger SV, Reagy Ofusu.
Więcej na temat: Spartak Trnawa Słowacja Oficjalnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy