OFICJALNIE: Nowy napastnik Caen

OFICJALNIE: Nowy napastnik Caen fot. Transfery.info
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: SM Caen

Francuskie SM Caen dokonało poważnego wzmocnienia swej linii ofensywnej.

Nowym nabytkiem drużyny z północy Francji został bowiem Casimir Ninga występujący dotychczas w Montpellier.

25-latek szeregi zespołu ze Stade Michel d’Ornano zasilił na zasadzie transferu definitywnego. Jego poprzedni pracodawca zarobił na przenosinach zawodnika około dwóch milionów euro.

Miniony sezon nie należał do udanych w wykonaniu pochodzącego z Czadu napastnika. W dwudziestu dziewięciu spotkaniach rozegranych na poziomie Ligie 1 zdołał skompletować bowiem zaledwie jedną bramkę oraz taką samą liczbę asyst.

Mimo to prowadzący Caen nowy szkoleniowiec, Fabien Mercadal wierzy, iż Afrykanin zdoła zastąpić w drużynie sprzedanego niedawno do Anderlechtu Ivana Santiniego, będącego autorem jedenastu bramek w zakończonym niedawno sezonie.

Ninga szczególny popis swych umiejętności dał w sezonie 2015-16, w którym to trafiając do Montpellier bezpośrednio z ligi gabońskiej w błyskawicznym czasie zaadaptował się w realiach francuskiej ekstraklasy. W późniejszym czasie jego rozwój był w dużej mierze ograniczony przez coraz liczniejsze kontuzje.

Wychowanek Renaissance FC jest także jednym z nielicznych reprezentantów Czadu grających na co dzień w Europie. Ninga w barwach reprezentacji tego afrykańskiego państwa rozegrał jak dotąd osiemnaście spotkań zdobywając w nich pięć bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 100 najlepszych trenerów wszech czasów według „FourFourTwo”. Doceniono dwóch byłych selekcjonerów Polski 100 najlepszych trenerów wszech czasów według „FourFourTwo”. Doceniono dwóch byłych selekcjonerów Polski Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy