OFICJALNIE: Ochoa wraca do Meksyku

OFICJALNIE: Ochoa wraca do Meksyku fot. Malága CF
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Club América

Club América poinformował o pozyskaniu Guillermo Ochoi.

Meksykański bramkarz od początku tego okna transferowego rozglądał się za nowym miejscem pracy. Jego usługami były zainteresowane kluby europejskie, lecz on sam zdecydował się na powrót do ojczyzny.

Doświadczony golkiper przenosi się ze Standardu Liège do Clubu América na zasadzie transakcji definitywnej. Z rodzimym zespołem związał się kontraktem do 30 czerwca 2023 roku. Cała transakcja pochłonęła milion euro.

Dla Ochoi jest to powrót do klubu, którego jest wychowankiem. Do Europy trafił w lipcu 2011 roku, zasilając Ajaccio. Tym samym stał się pierwszym meksykańskim bramkarzem, który kiedykolwiek występował w jednej z pięciu najsilniejszych lig na Starym Kontynencie.

Później golkiper zanotował bardzo dobry występ na Mundialu w Brazylii, czym zapracował sobie na przenosiny do La Liga. Zgłosiła się bowiem po niego Málaga. Tam występował przez trzy lata, ale w międzyczasie był wypożyczony na sezon do Granady.

W ostatnim czasie natomiast Meksykanin był powiązany ze wspomnianym Standardem Liège. W poprzednich rozgrywkach zaliczył łącznie 48 występów. W trzynastu z nich udało mu się zachować czyste konto.

Nowy-stary klub Ochoi to najbardziej utytułowana drużyna w kraju. América ma bowiem na swoim koncie trzynaście tytułów mistrzowskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] FC Barcelona: Nowy dyrektor sportowy w środę przyleci do Katalonii [RAC1] Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Bjelica znów to zrobił. „To rysowanie linii to cirkus, VAR to cirkus” Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy