OFICJALNIE: Oliver Kahn wraca do Bayernu Monachium

OFICJALNIE: Oliver Kahn wraca do Bayernu Monachium fot. Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bayern Monachium

Oliver Kahn zostanie włączony do zarządu Bayernu Monachium i następnie po wygaśnięciu kadencji Karla-Heinza Rummenigge przejmie stanowisko prezesa oraz dyrektora generalnego klubu.

Rada Nadzorcza Bayernu Monachium przyjęła jednogłośnie kandydaturę legendy niemieckiego zespołu na nowego członka zarządu.

Oliver Kahn podpisał już pięcioletnią umowę z „Bawarczykami”, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 roku i następnie po wygaśnięciu kadencji Karla-Heinza Rummenigge przejmie stanowisko prezesa oraz dyrektora generalnego klubu od 2022 roku.

- Jesteśmy przekonani, że Oliver jest idealnym rozwiązaniem kwestii nowego prezesa Bayernu. On był ważnym graczem w historii naszego klubu. Przez wiele lat pełnił funkcję kapitana zespołu oraz reprezentacji narodowej. Zdobył niemal wszystkie możliwe tytuły i zawsze był liderem pod względem oddania i determinacji. Po zakończeniu kariery uzyskał tytuł MBA w zarządzaniu ogólnym i równolegle zbudował oraz kierował własnymi firmami. Oliver zna piłkę nożną, zna biznes i ma DNA Bayernu. Uważamy, że jest odpowiednim człowiek do poprowadzenia zespołu w przyszłości - powiedział Uli Hoeneß, pełniący funkcję przewodniczącego rady.

- To dla mnie wielki zaszczyt, że najpierw powierzono mi  stanowisko członka zarządu, a następnie funkcję dyrektora generalnego i prezesa Bayernu Monachium. Chciałbym podziękować Radzie Nadzorczej, której przewodniczy Uli Hoeneß, za to zaufanie. Jestem głęboko związany z klubem i to zdecydowanie wpłynęło na całe moje życie. Sukces sportowy i finansowy, solidarność z fanami, odpowiedzialne podejście do historii i wartości klubu - to jest Bayern. Chciałbym dalej rozwijać te atrybuty w przyszłości wraz z pozostałymi pracownikami, a także moimi kolegami z zarządu - dodał Oliver Kahn.

Były bramkarz reprezentował barwy „Bawarczyków” w latach 1994-2008. W tym czasie sięgnął z ekipą z Allianz Areny między innymi ośmiokrotnie po mistrzostwo kraju oraz po razie po Puchar UEFA oraz Ligę Mistrzów. Ponadto z drużyną narodową mógł świętować zdobycie Mistrzostwa Europy w 1996 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka Lechia Gdańsk może pozyskać Rafała Pietrzaka OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa OFICJALNIE: Tottenham musi radzić sobie bez Heung-min Sona. Kilkutygodniowa przerwa Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Gorąco w Barcelonie. Piłkarze oczekują wyjaśnień od Bartomeu Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra Raiola: Pogba nie jest własnością Solskjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy