OFICJALNIE: Oriol Busquets opuszcza Barcelonę na rzecz Eredivisie

OFICJALNIE: Oriol Busquets opuszcza Barcelonę na rzecz Eredivisie fot. Twente FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Barcelona

Oriol Busquets przeprowadza się z Barcelony do Twente Enschede, by zyskać niezbędne ogranie na poziomie seniorskim.

20-letni defensywny pomocnik został wypożyczony do klubu Eredivisie do końca rozpoczętego już sezonu. W umowie nie zawarto opcji transferu definitywnego.

Oriol Busquets do tej pory występował tylko w rezerwach Barcelony (na poziomie drugiej i trzeciej ligi hiszpańskiej) i zaliczył dwa mecze w ramach Copa del Rey w jej pierwszym zespole.

Twente bardzo aktywnie stawia na piłkarzy wywodzących się z La Masii. Grają tam już Aitor Cantalapiedra, Javier Espinosa i Julio Pleguezuelo, mający swoje piłkarskie korzenie w akademii Barcelony.

Twente wraca do Eredivisie po roku przerwy po spadku, związanym z ogromnymi problemami finansowymi. Dlatego teraz buduje drużynę nie na wielkich transferach, ale właśnie szukając okazji na bezgotówkowe wzmocnienia składu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy