OFICJALNIE: Ostra reakcja Piasta na sobotnią rozróbę

OFICJALNIE: Ostra reakcja Piasta na sobotnią rozróbę fot. Transfery.info
Źródło: Piast Gliwice

Piast Gliwice wydał oświadczenie w związku z zachowaniem kibiców śląskiej drużyny w trakcie sobotniego meczu ligowego z Górnikiem Zabrze.

Spotkanie zostało przerwane w 81. minucie przy prowadzeniu Piasta 1:0 (gol Mateusza Szczepaniaka). Arbiter Daniel Stefański zdecydował się nie kontynuować meczu z uwagi na zachowanie kibiców. Przypomnijmy, że sympatycy gospodarzy sprowokowani przez fanów gości w pewnym momencie wyłamali jedno z ogrodzeń oddzielających trybuny od murawy.

Oto komunikat opublikowany przez gliwicki klub:

„W związku ze zdarzeniami, które doprowadziły do zakończenia przed czasem sobotniego meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze, Klub informuje, iż nie ma tolerancji i przyzwolenia na tego typu zachowania na stadionie piłkarskim. Stanowczo je potępiamy i wobec wszystkich ustalonych osób są już - i w dalszym ciągu będą - podejmowane kroki prawne.

Sztab ludzi pracował intensywnie już od zakończenia meczu aż do godzin porannych w niedzielę oraz przez całą niedzielę. Efektem wytężonej pracy jest identyfikacja do tej pory prawie 70 osób, które dopuściły się naruszenia przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Do tej pory ustalono też personalia 28 osób, na które zostaną nałożone klubowe zakazy wstępu na imprezy masowe o maksymalnej długości, wynikającej z ustawy.

Również zidentyfikowana została część osób, która dopuściła się zniszczenia mienia na stadionie. Klub złożył w tej sprawie zaraz po zakończeniu zawodów stosowne zawiadomienie o przestępstwie, które jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Te osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej, włącznie z pozwami o naprawienie szkód. Dla takich osób, dla których nie liczy się sport, nie ma miejsca na Stadionie Miejskim w Gliwicach.

Decyzją Klubu, do końca obecnego sezonu zamknięte dla widowni zostaną sektory O, P, R, S (za bramką). Ponadto, wszystkie osoby, które podczas sobotniego meczu zajmowały miejsca w sektorach P i R (za wyjątkiem posiadaczy karnetów, których tego dnia nie było na imprezie masowej), nie będą mogły zakupić biletu i wejść na Stadion Miejski w Gliwicach do końca sezonu zasadniczego. Z kolei wobec klubu z Zabrza zastosowany będzie zakaz przyjazdu zorganizowanej grupy przez trzy kolejne spotkania ligowe”.