OFICJALNIE: Oświadczenie Chelsea. „The Blues” zdziwieni decyzją FIFA

OFICJALNIE: Oświadczenie Chelsea. „The Blues” zdziwieni decyzją FIFA
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Chelsea

Chelsea opublikowała oświadczenie, w którym odniosła się do decyzji FIFA o nieodraczaniu zakazu transferowego.

Przypomnijmy, że światowa piłkarska centrala uznała Chelsea winną naruszeń przepisów przy pozyskiwaniu zawodników poniżej 18. roku życia i ukarała klub z Londynu zakazem transferowym na dwa okna (lato 2019 i zima 2020). Dzisiaj pojawiły się informacje, że FIFA odrzuciła wniosek „The Blues” o odroczenie kary.

„Chelsea jest zaskoczona decyzją podjętą przez Komisję Odwoławczą FIFA dotyczącą braku odroczenia kary do czasu zakończenia procedury odwoławczej.

Klub działał zgodnie z przepisami i poinformował FIFA o zamiarze odwołania się od pierwotnej decyzji. Z uwagi na proceduralną sprawiedliwość i równość klub powinien mieć możliwość odwołania się od kary przed jej nieodwracalnym zastosowaniem.

Z wiedzy naszego klubu wynika, że w poprzednich takich przypadkach zawieszano kary do czasu zakończenia procesów odwoławczych. Uważamy więc, że potraktowano nas niekonsekwentnie w porównaniu do innych klubów.

Rozważymy kolejne kroki, gdy otrzymamy pisemne uzasadnienie decyzji od FIFA” - czytamy m.in. w komunikacie.

Podkreślmy, że w przeszłości odraczano zakazy nałożone na dwa kluby z Madrytu - Atlético i Real, a także Barcelonę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy