OFICJALNIE: Parma w końcu zaprezentowała nowy nabytek. Może być o nim głośno

OFICJALNIE: Parma w końcu zaprezentowała nowy nabytek. Może być o nim głośno
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Parma

Pod koniec stycznia doczekaliśmy się tylko krótkiego komunikatu na temat rejestracji Gabriela Brazão przez Parmę. We wtorek włoski klub oficjalnie przedstawił brazylijskiego bramkarza jako swojego zawodnika.

18-latek uchodzi za duży talent. Co prawda mierzący ponad 190 centymetrów wzrostu golkiper nie zadebiutował w pierwszym zespole Cruzeiro, którego do tej pory był zawodnikiem, ale regularnie występuje w brazylijskich reprezentacjach różnych kategorii wiekowych. W 2017 roku sięgnął z kadrą U-17 po tytuł mistrza Ameryki Południowej, a następnie zdobył z nią brązowy medal Mistrzostw Świata. Po ich zakończeniu uznano go najlepszym bramkarzem turnieju. Ostatnio młody piłkarz przebywał na Mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 20, ale tam był tylko rezerwowym.

Warto dodać, że pod koniec roku Tite powołał go też do pierwszej reprezentacji na spotkania towarzyskie z Urugwajem i Kamerunem.

Brazão został zawodnikiem Parmy, ale palce przy jego przeprowadzce do Europy maczał Inter. Sytuacja przypomina transfer Júlio Césara z 2005 roku, który trafił z Brazylii do Mediolanu poprzez Chievo. Potem rozegrał w barwach „Nerazzurrich” 300 spotkań (128 czystych kont).

Media podają, że Cruzeiro otrzymało za Brazão około 2,5 miliona euro.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy