OFICJALNIE: Patrick Schick w RB Lipsk

OFICJALNIE: Patrick Schick w RB Lipsk fot. AS Roma
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS Roma

Patrik Schick został nowym graczem RB Lipsk.

Ekipie z Bundesligi udało się dopełnić formalności z Romą i reprezentant Czech od teraz będzie grał w barwach „Czerwonych Byków”. Dla wychowanka Sparty Praga będzie to szansa na bardziej regularne występy, bowiem do tej pory w Rzymie nie udało mu się pokazać pełni potencjału i zdobyć zaufania trenerów. Lipsk z kolei kontynuuje swoją politykę stawiania na młodszych graczy, licząc, że 23-latek wróci do formy prezentowanej jeszcze w Sampdorii.

Transfer odbył się na zasadzie wartego 3,5 miliona euro (plus 500 tysięcy w bonusach) wypożyczenia. Jeśli Lipsk wywalczy awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, będzie miał możliwość wykupienia atakującego za 29 milionów euro.

Warto też dodać, że w tę sumę wpisuje się również dość specyficzna klauzula, która pozwala na dodatkowy zarobek Sampdorii. Kluby ustaliły, że jeśli Schick zostanie sprzedany przed 1 lutego 2020 roku, Roma będzie musiała oddać „Dorii” 50 procent z kwoty transferu lub 20 milionów euro, w zależności od tego, która z tych sum będzie wyższa. Jeśli Schick pozostałby w Rzymie na dłużej, wtedy ekipa ze Stadio Luigi Ferraris tak czy tak otrzymałaby 20 milionów.

Schick trafił do Romy w 2017 roku po bardzo udanym debiutanckim sezonie w Serie A. Początkowo miał trafić do Juventusu - wszystko było ustalone, a piłkarz udał się nawet do Turynu na testy medyczne, lecz te wykazały u niego problemy z sercem. Z racji że nie wiadomo było jak poważna jest wada serca zawodnika, mistrzowie Włoch wycofali się z rozmów, a później chcieli je wznowić, ale już ze zmienionymi warunkami. Sampdoria na to nie przystała i dobiła targu z Romą.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy