OFICJALNIE: Pedri z największą klauzulą w historii FC Barcelony

OFICJALNIE: Pedri z największą klauzulą w historii FC Barcelony fot. Maksim Konstantinov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona poinformowała za pośrednictwem filmiku umieszczonego w mediach społecznościowych o zawarciu nowego porozumienia z Pedrim.

Drużyna z Camp Nou prowadzi od pewnego czasu starania zmierzające do podpisania nowych kontraktów ze swoimi najbardziej utalentowanymi zawodnikami w osobach Ansu Fatiego, Pedriego oraz Gaviego.

W ten sposób „Duma Katalonii” odrzuciła możliwość skorzystania z opcji przedłużenia współpracy z wymienioną trójką o 24 miesięcy na mocy umów zawartych w przeszłości, które nie mogły być dłuższe niż trzy lata z uwagi na obowiązujące przepisy FIFA.

Takie zachowanie władz Barcelony jest podyktowane przede wszystkim należytym docenieniem wymienionej trójki, która pomimo młodego wieku odgrywa lub zaczyna odgrywać coraz większą rolę w zespole prowadzonym przez Ronalda Koemana.

Przedstawiciele utytułowanego klubu znajdują się na dobrej drodze do osiągnięcia pełnego sukcesu na tej płaszczyźnie, o czym świadczy opublikowanie filmiku o podpisaniu nowego kontraktu z Pedrim.

18-letni pomocnik przystał na zaproponowane mu warunki i związał się z ekipą z Camp Nou do 30 czerwca 2026 roku z zawartą klauzulą wykupu opiewającą na aż miliard euro, najwięcej w historii klubu.

Dziesięciokrotny reprezentant Hiszpanii trafił do „Dumy Katalonii” z UD Las Palmas przed startem sezonu 2019/2020. Od tego czasu wystąpił w 56 meczach Barcelony, w których zdobył cztery bramki oraz zanotował sześć asyst.

***

Pedri z rekordową liczbą występów w sezonie 2020/2021

FC Barcelona: Pedri jednak zdecydowanie droższy niż informowano?! Szykuje się rekordowy w historii futbolu transfer wśród siedemnastolatków

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United wyjaśnia swój komunikat dotyczący arabskich strojów [OFICJALNIE] Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu Matty Cash: Uczę się już polskiego hymnu José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery José Mourinho w furii. „Niektórzy z was nie graliby nawet tutaj - w Norwegii, czy w Serie B” | Zimą przynajmniej dwa transfery FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny FC Barcelona sprowadzona na ziemię. Zimowy transfer mało realny „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” „Eden Hazard tego potrzebuje. Jeśli tego nie dostanie, opuści Real Madryt” Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy