OFICJALNIE: Pep Biel bohaterem rekordowego transferu Kopenhagi

OFICJALNIE: Pep Biel bohaterem rekordowego transferu Kopenhagi fot. FC Kopenhaga
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC kopenhaga

Mistrz Danii, FC Kopenhaga, sformalizował największy transfer w klubowej historii, ale jednocześnie rekordowy w skali ligi - Pepa Biela z Realu Saragossa.

22-letni ofensywny pomocnik kosztuje pięć milionów euro, bo do takiego porozumienia doszły klubu, pomimo zapisanej w kontrakcie kwoty wykupu wielkości dziesięciu milionów euro. Skuteczna okazała się druga oferta Duńczyków, bo pierwsza opiewała na 3,7 miliona euro i okazała się zbyt mała.

Biel, który podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku i wybrał koszulkę z numerem 16, już zdążył zadebiutować w nowym klubie - w meczu ligowym przeciwko SönderjyskE zagrał 25 minut.

Hiszpan uwagę działaczy Kopenhagi zwrócił w drugiej połowie poprzedniego sezonu, gdy w 21 meczach drugiej hiszpańskiej ligi strzelił sześć bramek i zaliczył cztery asysty. Wcześniej występował głównie na trzecim poziomie.

Kopenhaga klubowy rekord transferowy już raz pobiła w trwającym oknie, sprowadzając z FC Nordsjaelland Victora Nelssona za 3,6 miliona euro. Teraz rekordzistą zostaje Biel.

Transfer Hiszpana to największy zakup w historii duńskiej ligi. Dotychczas najdroższy był Daniel Agger, gdy wracał przed kilkoma laty do Bröndby IF za cztery miliony euro.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy