OFICJALNIE: Peter Crouch kończy karierę!

OFICJALNIE: Peter Crouch kończy karierę!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Peter Crouch I Twitter

Peter Crouch postanowił zakończyć karierę zawodniczą.

„Po długiej analizie sytuacji zdecydowałem się przejść na piłkarską emeryturę. Nasza piękna gra dała mi wszystko. Jestem wdzięczny każdemu, kto przyczynił się do tego, że wskoczyłem na taki poziom i się na nim utrzymywałem” - napisał 38-letni napastnik na Twitterze.

Za młodu Anglik szkolił się w Brentford, Queens Park Rangers i Tottenhamie. Potem wrócił do „Kogutów”, a występował również w Portsmouth, Aston Villi, Norwich City, Southampton, Liverpoolu, Stoke City oraz Burnley.

Najdłużej, bo przez siedem i pół roku, Crouch był związany ze Stoke. W jego barwach rozegrał 261 spotkań, strzelając w nich 61 goli. Jego całkowity bilans w Premier League to 467 meczów, 106 bramek i 57 asyst. Z Liverpoolem sięgnął po Puchar Anglii i Tarczę Wspólnoty. W sezonie 2006/2007 grał z „The Reds” w finale Ligi Mistrzów, gdzie lepszy okazał się Milan (1:2). Crouch strzelił w tamtej edycji Champions League sześć goli.

Przez ostatnie pół roku mierzący ponad dwa metry wzrostu atakujący był zawodnikiem Burnley. W tym czasie wybiegał sześć razy na murawy Premier League.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy