OFICJALNIE: Petr Čech został... hokeistą

OFICJALNIE: Petr Čech został... hokeistą fot. Guildford Phoenix
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Guildford Phoenix | Sky Sports

Po zakończeniu kariery zawodniczej Petr Čech został zatrudniony w Chelsea jako doradca. Byłemu bramkarzowi brakowało jednak sportu, więc… dołączył on do jednej z angielskich drużyn hokejowych.

37-latek rękawice na kołku zawiesił raptem kilka miesięcy temu po finale Ligi Europy, w którym Arsenal przegrał z Chelsea 1:4. Jak gdyby nigdy nic, Czech został włączony do dyrekcji „The Blues” i od niedawna jest jednym z doradców zarządu.

Jak widać, te obowiązki nie przeszkadzają mu w rozwijaniu pasji do hokeja. Początkowo 124-krotny reprezentant seniorskiej reprezentacji Czech trenował z występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Wielkiej Brytanii Guildford Flames, a teraz dołączył do innego klubu z Guildford, a więc Guildford Phoenix.

Nowa drużyna Čecha na co dzień występuje w Dywizji 2 National Ice Hockey League. Są to rozgrywki dla półamatorskich ekip.

– Cieszę się, że mogę zdobywać doświadczenie poprzez grę w Guildford Phoenix. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc tej młodej drużynie osiągnąć cele przewidziane na ten sezon. Spróbuję pomóc wygrać jak najwięcej meczów, kiedy otrzymam szansę występu – oświadczył cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Po 20 latach spędzonych na grze w piłkę nożną, bycie częścią dyscypliny, którą uprawiałem jako dziecko i oglądam do dzisiaj, będzie dla mnie doskonałym doświadczeniem – dodał.

Ex-piłkarz zajmie oczywiście pozycję bramkarza, a jego debiut może nastąpić już w przyszłą niedzielę, kiedy rywalem Guildford Phoenix będzie Swindon Wildcats 2.

Więcej na temat: Oficjalnie Petr Čech Czechy Anglia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy