OFICJALNIE: Pierwszy transfer FC Basel

OFICJALNIE: Pierwszy transfer FC Basel
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Basel

Konstantinos Dimitriou dołączy do ekipy FC Basel.

18-latek przeniesie się do Szwajcarii na zasadzie transferu definitywnego po zakończeniu trwających rozgrywek i podpisał z nowym klubem kontrakt, obowiązującym do 30 czerwca 2022 roku.

Utalentowany obrońca od początku swojej przygody z piłką był związany z PAOK-iem. W barwach zespołu z Salonik nie było mu jednak dane zadebiutować, dlatego postanowił zmienić otoczenie.

W ciepłych słowach na temat swojego nowego podopiecznego wypowiedział się szkoleniowiec klubu z Bazylei, Raphael Wicky.

- Nasi skauci od bardzo dawna śledzili poczynania Konstantinosa Dimitriou. I choć nie wiedziałem go na żywo, to wiem, na co go stać. Poza tym ufam moim zwiadowcom. Jeśli chodzi o naszego nowego piłkarza, trenował z drużyną dziś rano i wykonał kawał dobrej roboty. Ponadto cieszy mnie to, że on umie mówić po angielsku. Kiedy pierwszy raz się spotkaliśmy, od razu wiedziałem, że mam do czynienia z inteligentną osobą - powiedział trener.

- FC Basel będzie mu pomagać, organizować różnego rodzaju kursy oraz naukę. Jednak w życiu codziennym każdy powinien iść swoją drogą. Musisz znaleźć kogoś, kto ci pomoże. W grupie piłkarzy zawsze znajdzie się osoba o podobnych poglądach - skwitował Wicky.

Warto wspomnieć, że Dimitriou jest drugim najmłodszym zawodnikiem w kadrze FC Basel. W tej kategorii prym wiedzie 17-letni Noah Okafor.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy