OFICJALNIE: Pokorny w Slavii

OFICJALNIE: Pokorny w Slavii
Redakcja
Redakcja
Źródło: Slavia Praga

Slavia Praga zakontraktowała Lukáša Pokornego.

24-letni obrońca zimą zeszłego roku odszedł ze Slovana Liberec do Montpellier. W drużynie mistrza Francji sprzed blisko sześć lat nie był jednak w stanie na dłużej zagrzać miejsca w podstawowej jedenastce. W bieżącej kampanii Ligue 1 nie rozegrał ani minuty. Tym samym bilans zamknął się w 13 występach.

Pokorný będzie mógł odzyskać formę w drużynie Slavii, do której trafia za kwotę 800 tysięcy euro. O satysfakcji z transferu otwarcie mówi sam zainteresowany: - Rozważałem zalety i wady, rozpisując je. Gdy okazało się, że po stronie minusów niczego nie napisałem, zaś kawałek papieru z plusami był zapełniony, zdecydowałem, że chcę tego transferu. Idę do klubu, który chce odnieść sukces i chęć wygrywania jest w jego DNA. Naprawdę nie mogę się doczekać.

Czeski defensor to wychowanek Slovana Liberec, w którym zebrał szereg pochlebnych opinii. Nie poskutkowało to jedynie transferem do ligi francuskiej, lecz także debiutem w drużynie narodowej. W październiku 2016 roku Pokorný wystąpił w towarzyskim meczu przeciwko Armenii. To był dotąd jego jedyny występ, ale przejście do Slavii może mu pomóc w powrocie do drużyny Karla Jarolíma.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka Górnik Zabrze: Adrian Gryszkiewicz znalazł nowy klub Górnik Zabrze: Adrian Gryszkiewicz znalazł nowy klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy