OFICJALNIE: Polscy sędziowie wyznaczeni na 2021 FIFA Arab Cup

OFICJALNIE: Polscy sędziowie wyznaczeni na 2021 FIFA Arab Cup fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FIFA

Już 30 listopada wystartuje turniej będący przedsmakiem odbywających się za rok Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Na 2021 FIFA Arab Cup zobaczymy kilku polskich arbitrów, przy czym rolę głównego sędziego będzie pełnił Szymon Marciniak.

W imprezie weźmie udział łącznie 16 reprezentacji. Są to ekipy z Azji oraz Afryki, w których arabski występuje jako język urzędowy.

Będzie to test dla Kataru, który już za rok przyjmie u siebie drużyny z całego świata. Kraj krytykowany za fatalne warunki pracy przy budowach wszelkich obiektów, zatrudnianie niewykwalifikowanych osób i ogólne łamanie praw człowieka zrobi wszystko, aby glob zmienił jego postrzeganie.

Głównymi faworytami turnieju rozpoczynającego się 30 listopada i kończącego 18 grudnia są Algieria i Maroko.

Polskim smaczkiem będzie obecność Szymona Marciniaka, który został wyznaczony do sędziowania spotkań. Wspomogą go na liniach Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a obsługą systemu VAR zajmie się Tomasz Kwiatkowski, któremu asystował będzie Guillermo Cuadra Fernández.

Mundial w Katarze wystartuje 21 listopada 2022 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy