OFICJALNIE: Porozumienie Ribéry'ego

OFICJALNIE: Porozumienie Ribéry'ego fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Bayern

Franck Ribéry związał się nowym kontraktem z Bayernem.

Sprawdziły się doniesienia niemieckich mediów i francuski skrzydłowy przedłużył współpracę z klubem z Monachium. Jego dotychczasowa umowa była ważna tylko do końca czerwca. Nowa wiąże obie strony na kolejne 12 miesięcy, a więc do 30 czerwca 2019 roku.

35-letni Francuz trafił do Monachium w 2007 roku z Olympique Marsylia, na którego konto spłynęło 30 milionów euro. Od tamtej pory przebojowy skrzydłowy rozegrał blisko 400 spotkań w koszulce Bayernu. Strzelił w nich 117 goli, do których dorzucił 179 asyst przy bramkach kolegów z zespołu. Na koncie ma m.in. osiem mistrzostw, pięć Pucharów i cztery Superpuchary Niemiec.

Jeśli chodzi o obecny sezon, Ribéry wybiegał na murawę 32 razy. W tym czasie sześciokrotnie trafiał do siatki i zaliczył sześć ostatnich podań.

- Cieszę się, że zostaję na kolejny rok w wielkim klubie. Monachium stało się domem dla mnie i mojej rodziny. Jestem dumny, że będę biegał po murawie w koszulce Bayernu również w przyszłym sezonie - przyznał doświadczony piłkarz po parafowaniu kontraktu.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy