OFICJALNIE: PSG traci duży talent. Arthur Zagre przenosi się do AS Monaco!

OFICJALNIE: PSG traci duży talent. Arthur Zagre przenosi się do AS Monaco! fot. AS Monaco
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Monaco

Arthur Zagre postanowił kontynuować swoją przygodę z futbolem w AS Monaco.

Wszechstronnie utalentowany piłkarz miał być w rozpoczętych już rozgrywkach stopniowo wprowadzany do pierwszej drużyny Paris Saint-Germain.

Thomas Tuchel pozwolił już nawet zadebiutować 17-letniemu zawodnikowi na boiskach Ligue 1 w trakcie pojedynku z Toulouse (4:0).

Konkretne kroki wykonane przez paryski klub w stronę młodzieżowego reprezentanta Francji nie wystarczyły jednak do tego, aby zatrzymać go w swoich szeregach na dłużej, ponieważ bardziej kuszącą propozycję rozwoju przedstawiło mu AS Monaco i ostatecznie nakłoniło Arthura Zegre do przeprowadzki do ekipy z Księstwa.

Gracz występujący najczęściej na pozycji lewego obrońcy, ale mogący także grać między innymi w środku pola, przeniósł się do ligowego rywala PSG na zasadzie transferu definitywnego i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

AS Monaco wyłożyło na zakontraktowanie utalentowanego zawodnika aż 10 milionów euro. Dokładnie taką samą sumę przeznaczył Manchester United na wyciągnięcie Hannibala Mejbriego z klubu z Księstwa.

Obaj piłkarze zostali sprowadzeni do wymienionych zespołów za stosunkowo duże kwoty, ale daleko im do rekordowych transferów z udziałem graczy przed ukończeniem 18. roku życia. Pod tym względem na czele klasyfikacji znajdują się Pietro Pellegri (jako 16-latek przeszedł do AS Monaco z Genoi za 21 milionów euro) oraz Alexandre Pato (jako 17-latek przeszedł do Milanu z Internacionalu za 24 miliony euro).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy