OFICJALNIE: Raków naprawdę się zbroi. Drugi zimowy HIT

OFICJALNIE: Raków naprawdę się zbroi. Drugi zimowy HIT
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Raków Częstochowa poinformował o pozyskaniu Dariusza Formelli.

Pierwszoligowiec wypożyczył 22-latka z Lecha Poznań na najbliższe pół roku. W umowie między klubami została zawarta opcja pierwokupu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Darek trafił na Limanowskiego. To kolejny klasowy gracz, który wzmocnił naszą drużynę. Jesteśmy przekonani o jego wartości. Na pewno dużo wniesie do zespołu - powiedział po ogłoszeniu transferu prezes Rakowa, Janusz Żyła. 

- Na pewno o moim transferze do Rakowa zdecydowała determinacja, jaką wykazał się klub. Rozmawiałem również z Mateuszem Lisem, który na pewno pomógł mi w podjęciu decyzji. Widzę, że w Częstochowie jest ciekawy długofalowy projekt, a to też było bardzo ważne - przyznał z kolei Formella.

Skrzydłowy występował ostatnio na zasadzie wypożyczenia w Pogoni Szczecin, dla której jesienią rozegrał 18 meczów w Ekstraklasie (dwie bramki i asysta). Docelowo miał on przebywać w klubie z województwa zachodniopomorskiego do końca sezonu, ale jego pobyt tam został skrócony.

Wcześniej Formella był również wypożyczany przez Lecha do Arki Gdynia. Jeśli chodzi o występy dla samego „Kolejorza”, do tej pory uzbierał ich 97 (10 trafień, cztery asysty).

Raków kontynuuje wzmacnianie drużyny przez drugą częścią sezonu. Wcześniej jego szeregi zasilił już m.in. Mateusz Zachara. Częstochowianie myślą o awansie do Ekstraklasy. W tym momencie zajmują oni trzecie miejsce w tabeli I ligi ze stratą dwóch punktów do drugiej Odry Opole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy