Oficjalnie: Ramirez w Southampton

Oficjalnie: Ramirez w Southampton
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Southampton FC | Bologna FC

Bologna potwierdziła, że Gaston Ramirez zostanie zawodnikiem Southampton. Reprezentant Urugwaju podpisał czteroletnią umowę z nowym pracodawcą.

Jak poinformował angielski klub ogólne warunki transakcji zostały już ustalone kilkanaście dni temu, w piątek uzyskano pozwolenie na pracę dla zawodnika, a dzisiaj dopięto już wszystkich niezbędnych formalności. Tym samym 21-letni Urugwajczyk na pewno pojawi się jeszcze we wrześniu na angielskich boiskach.

Według wcześniejszych doniesień sprowadzając tego ofensywnego piłkarza Święci pobili swój rekord transferowy. Media spekulowały o kwocie 11-12 milionów funtów.

11-krotny reprezentant Urugwaju jest podekscytowany perspektywą gry w Premier League: - Southampton to beniaminek angielskiej ekstraklasy, ale ten zespół ma potencjał, by dołączyć do czołówki. Cieszę się, że mogę im w tym pomóc. To ogromna motywacja, nawet jeśli niektórym ten ruch może wydawać się dziwny. - powiedział wychowanek Peñarolu Montevideo.
 
Gaston Ramirez dołączył do Bologny 2 lata temu. W Serie A rozegrał 58 spotkań, w których zdobył 12 bramek. Wystąpił także na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie "Charrúas" odpadli w fazie grupowej, a 21-latek wystąpił we wszystkich trzech meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy