OFICJALNIE: RB Lipsk przedłużył kontrakt z Marco Rose

2024-06-20 00:51:07; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: RB Lipsk przedłużył kontrakt z Marco Rose Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: RB Lipsk

RB Lipsk poinformował o przedłużeniu umowy z trenerem Marco Rose.

Marco Rose w Lipsku pracuje od września 2022 roku. Na stanowisku trenera zastąpił Domenico Tedesco, obecnego selekcjonera reprezentacji Belgii.

Rose z drużyną „Die Bullen” zajął w minionym sezonie Bundesligi czwartą pozycję, co oczywiście dało jej awans do następnej edycji Ligi Mistrzów. Natomiast w europejskiej elicie zespół z Niemiec zakończył swój udział już na 1/8 finału, jednak jego przeciwnikiem był Real Madryt, czyli późniejszy triumfator. Pamiętać przy tym trzeba, że Lipsk był w tym dwumeczu bardzo dobry, a gdyby nie wybitna forma Andrija Łunina, mogłoby być różnie.

Władze zespołu z Red Bull Arena postanowiły uhonorować pracę byłego opiekuna Borussii Dortmund, oferując mu nowy kontrakt. Obie strony ochoczo przystąpiły do rozmów i podpisały się pod nową umową. Poprzedni dokument był ważny jeszcze przez rok, do 30 czerwca 2025 roku. Aktualny jest dłuższy o rok - do 2026 roku.

Rose pracę trenerską zaczynał w strukturach Mainz, jako asystent w rezerwach oraz w pierwszym zespole. Następnie przez sześć lat pracował w różnych drużynach Red Bulla Salzburg, zaliczając przy tym „szkołę Red Bulla”, co przydaje mu się w obecnej pracy. Trener urodzony w Lipsku prowadził jeszcze Borussię Mönchengladbach oraz tę z Dortmundu. 

W 2023 roku Rose podniósł z Lipskiem Puchar oraz Superpuchar Niemiec.