Oficjalnie: Real i Atlético z zakazem transferowym

Oficjalnie: Real i Atlético z zakazem transferowym
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FIFA

Real Madryt i Atlético Madryt za naruszenia przy transferach zawodników nieletnich zostały ukarane zakazem transferowym.

Oznacza to, że dwa kluby nie będą mogły rejestrować zawodników w dwóch najbliższych oknach (letnim 2016 i zimowym 2017). Zakaz NIE DOTYCZY trwającego okna.

Dodatkowo Atlético musi zapłacić 900 tysięcy franków szwajcarskich kary, natomiast Real 360 tysięcy franków. Na uregulowanie sytuacji zawodników nieletnich kluby mają 90 dni.

Śledztwo FIFA w tej sprawie trwało od dłuższego czasu. Dotyczyło transferów przeprowadzanych przez Atlético w latach 2007-2014 oraz przez Real w latach 2005-2014.

Wcześniej podobną karę otrzymała Barcelona, która nie mogła rejestrować zawodników podczas zimowego okna 2015 i letniego 2015. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy