OFICJALNIE: Reis w Barcelonie B

OFICJALNIE: Reis w Barcelonie B fot.
Marek Garus
Źródło: FC Groningen

Pomocnik holenderskiego FC Groningen, Ludovit Reis, stanie się nowym zawodnikiem FC Barcelony. Holender przeprowadzi się do Katalonii pierwszego lipca za kwotę około trzech milionów euro.

Na początku swojej przygody z Katalończykami, 18-latek ma grać w Segunda División dla „Barçy” B. Reprezentant Holandii do lat 19 występuje na pozycji defensywnego pomocnika. Przed dołączeniem do Barcelony zdążył się już wpisać nawet na karty historii Eredivisie, stając się pierwszym piłkarzem urodzonym w XXI wieku, któremu udało się strzelić ligowego gola.

„Przejście Ludovita do Barcelony to komplement dla klubu na wszelkich szczeblach. Reis świetnie spisywał się na treningach, otrzymywał coraz więcej szans w zespole, aż w końcu w bardzo młodym wieku udało mu się stać zawodnikiem podstawowego składu. Transfer Ludovita do Barcelony pokazuje, jak bardzo utalentowanym piłkarzem jest i jak dobre wyszkolenie otrzymał od trenerów w akademii młodzieżowej FC Groningen” – napisał na oficjalnej stronie holenderskiej „Dumy Północy” dyrektor techniczny klubu, Mark-Jan Fledderus.

Według serwisu Goal.com w kontrakcie Reisa z Barceloną zostało zawartych kilka ciekawych klauzul. Okazuje się, że oprócz 3,25 miliona euro, które działacze holenderskiego klubu otrzymają od „Blaugrany”, łączna cena transferu może wzrosnąć do ośmiu milionów, jeśli zostaną spełnione odpowiednie warunki. Co więcej, w umowie została uwzględniona także klauzula wykupu piłkarza, która opiewa na aż 100 milionów euro.

Ludovit Reis rozegrał w tym sezonie 33 spotkania w trykocie Groningen, zdobywając dla zespołu jedną bramkę i zaliczając jedną asystę. Wychowanek SV Hoofddorp wystąpił dotychczas w siedmiu meczach reprezentacji Holandii U-19.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy