OFICJALNIE: Rekordowe okienko Standardu Liège. Belgowie wydali blisko 30 milionów euro!

OFICJALNIE: Rekordowe okienko Standardu Liège. Belgowie wydali blisko 30 milionów euro!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Standard Liège

Felipe Avenatti dołączył do Standardu Liège.

Były młodzieżowy reprezentant Urugwaju zasilił szeregi belgijskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Bologna FC i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2023 roku.

W mediach spekuluje się, że władze Standardu przeznaczyły 3,5 miliona euro na pozyskanie 26-letniego środkowego napastnika, który w minionym sezonie strzelił piętnaście bramek oraz zanotował trzy asysty w 32 rozegranych meczach w barwach KV Kortrijk, gdzie spędził sezon na zasadzie wypożyczenia.

Felipe Avenatti jest już dziesiątym sprowadzony piłkarzem na Stade Maurice Dufrasne przed rozpoczęciem nadchodzących rozgrywek. W sumie przedstawiciele drużyny Liège wydali już na letnie wzmocnienie 28,1 miliona euro i jest to dla nich największy wydatek w całej historii.

„Les Rouges” nie są skorzy do wydawania dużych kwot na rynku transferowym, o czym świadczy fakt, że do tej pory tylko parę razy udało im się wydać nieznacznie więcej niż 10 milionów euro na nowych graczy w trakcie jednego okienka transferowego.

A w trwającym nie dość, że wydali prawie trzy razy więcej, to na dodatek dokonali największego zakupu w swojej historii za sprawą zakontraktowania Zinho Vanheusdena.

Standard Liège może sobie pozwolić na wydawanie takich sum na pozyskiwanie zawodników, ponieważ wcześniej zarobił ponad 30 milionów euro na sprzedaży Răzvana Marina do Ajaksu Amsterdam, Moussy Djenepo do Southampton i Christiana Luyindamy do Galatasaray.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy