OFICJALNIE: Rekordowy transfer Olympique'u Lyon

OFICJALNIE: Rekordowy transfer Olympique'u Lyon
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Olympique Lyon

To już przesądzone - Joachim Andersen będzie występował w Olympique'u Lyon.

Francuski klub potwierdził pozyskanie 23-letniego środkowego obrońcy z Sampdorii. Duńczyk związał się z nowym zespołem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku. Koszt jego transferu wyniesie 24-25 milionów euro plus bonusy zwiększające wartość transakcji do 30 milionów.

Andersen, którego łączono również z przeprowadzką do Premier League, stał się najdroższym piłkarzem w historii Lyonu. Na liście zrównał się bądź nieznacznie wyprzedził Lisandro Lópeza, który swego czasu kosztował francuski klub 24 miliony euro.

Stoper trafił do Sampdorii przed dwoma laty z Twente. W pierwszym sezonie wybiegał na murawy Serie A tylko siedem razy, ale w kolejnym rozegrał już 32 spotkania. Trzeba podkreślić, że klub z Genui zrobił naprawdę dobry interes. Wcześniej Włosi zapłacili bowiem za niego Twente 1,5 miliona euro.

Tego lata OL pozyskał już Thiago Mendesa, za którego zapłaci Lille 22 miliony euro plus bonusy. Szeregi francuskiego klubu zasilili również Boubacar Fofana, Youssouf Koné, Jean Lucas oraz Ciprian Tătărușanu.


Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy