OFICJALNIE: Rekordowy transfer Recy

OFICJALNIE: Rekordowy transfer Recy fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Wisła Płock | Atalanta

Arkadiusz Reca już oficjalnie został zawodnikiem Atalanty.

Transfer lewego obrońcy z Wisły Płock wisiał w powietrzu już od jakiegoś czasu. W pewnym momencie chciała go choćby Legia Warszawa, ale „Wojskowi” szybko musieli zweryfikować swojego plany, bowiem rozmowy zaczęły zmierzać w kierunku zagranicznej przeprowadzki zawodnika. Szczególnie zainteresowane były włoskie ekipy i ostatecznie gracz trafił do Atalanty, która pokonała między innymi SPAL.

Działacze Wisły Płock kilka dni temu potwierdzili, że udało im się osiągnąć porozumienie z „Orobicimi”. Teraz wszystko jest już oficjalne - oba kluby opublikowały na swoich stronach internetowych specjalne oświadczenia informujące o zatwierdzeniu transakcji.

Atalanta co prawda nie zdecydowała się zdradzić szczegółów operacji, ale z komunikatu płocczan możemy się dowiedzieć, że piłkarz podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. „Nerazzurri” zapewnili sobie również opcję jego przedłużenia o kolejny sezon. Ponadto Wisła informuje, iż Włosi zapłacili za Recę rekordową sumę. Nie została ona ujawniona, lecz zarobek „Nafciarzy” może się jeszcze zwiększyć dzięki różnego rodzaju „atrakcyjnym” bonusom. Wisła otrzyma też procent z następnego transferu zawodnika.

Według nieoficjalnych informacji, podstawowa kwota transferu miała wynieść około czterech milionów euro.

Reca jest wychowankiem Kolejarza Chojnice. Do Wisły przeniósł się w czerwcu 2015 roku z Floty Świnoujście. Swoimi bramkami i asystami defensor walnie przyczynił się do awansu ekipy z Płocka do Ekstraklasy, a później był też jej ważnym ogniwem już w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przygodę z Wisłą 22-latek zakończył z 94 występami na koncie. W tym czasie zdobył 19 goli, do których dołożył 10 asyst.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy