OFICJALNIE: Reprezentant Gabonu... Chińczykiem

OFICJALNIE: Reprezentant Gabonu... Chińczykiem
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Shanghai Shenhua

Alexander N'Doumbou zdecydował się na przeprowadzkę do Shanghai Shenhua, podpisując umowę do końca 2022 roku.

Ośmiokrotny reprezentant Gabonu musiał jednak najpierw zrzec się dotychczasowego obywatelstwa (więc jego bilans w kadrze się już nie zmieni), by odebrać chiński paszport. Było to możliwe, gdyż jego matka jest Chinką.

27-letni defensywny pomocnik ostatnio występował w Bułgarii w Wereja Stara Zagora. W trwającym sezonie zagrał w 15 meczach.

Zawodnik urodzony w Port-Gentil, gabońskim mieście położonym nad Atlantykiem, jeszcze jako nastolatek przeniósł się do Francji, gdzie terminował w akademii Olympique Marsylia. W pierwszym zespole jednak nie zrobił wielkiej kariery, chociaż udało mu się zagrać w dwóch meczach Pucharu Francji jeszcze w sezonie 2009/2010.

N'Doumbou występował głównie w rezerwach Marsylii, na stałe odchodząc dopiero w 2016 roku do FCV Dender EH, belgijskiego trzecioligowca.

Jego dotychczasowe CV nie pozwoliłoby mu na grę w Chinese Super League w roli obcokrajowca, dlatego skutecznym rozwiązaniem okazała się naturalizacja. Dzięki temu trener Quique Sánchez Flores będzie wybierał z następujących piłkarzy zagranicznych: Fredy Guarín, Giovanni Moreno, Óscar Romero, Odion Ighalo. Na boisku może jednocześnie przebywać tylko trzech z nich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy