OFICJALNIE: Reprezentant Gabonu... Chińczykiem

OFICJALNIE: Reprezentant Gabonu... Chińczykiem fot. Shanghai Shenhua
Paweł Machitko
Źródło: Shanghai Shenhua

Alexander N'Doumbou zdecydował się na przeprowadzkę do Shanghai Shenhua, podpisując umowę do końca 2022 roku.

Ośmiokrotny reprezentant Gabonu musiał jednak najpierw zrzec się dotychczasowego obywatelstwa (więc jego bilans w kadrze się już nie zmieni), by odebrać chiński paszport. Było to możliwe, gdyż jego matka jest Chinką.

27-letni defensywny pomocnik ostatnio występował w Bułgarii w Wereja Stara Zagora. W trwającym sezonie zagrał w 15 meczach.

Zawodnik urodzony w Port-Gentil, gabońskim mieście położonym nad Atlantykiem, jeszcze jako nastolatek przeniósł się do Francji, gdzie terminował w akademii Olympique Marsylia. W pierwszym zespole jednak nie zrobił wielkiej kariery, chociaż udało mu się zagrać w dwóch meczach Pucharu Francji jeszcze w sezonie 2009/2010.

N'Doumbou występował głównie w rezerwach Marsylii, na stałe odchodząc dopiero w 2016 roku do FCV Dender EH, belgijskiego trzecioligowca.

Jego dotychczasowe CV nie pozwoliłoby mu na grę w Chinese Super League w roli obcokrajowca, dlatego skutecznym rozwiązaniem okazała się naturalizacja. Dzięki temu trener Quique Sánchez Flores będzie wybierał z następujących piłkarzy zagranicznych: Fredy Guarín, Giovanni Moreno, Óscar Romero, Odion Ighalo. Na boisku może jednocześnie przebywać tylko trzech z nich.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy