OFICJALNIE: Rewolucja w Katowicach. Ośmiu zawodników opuściło GKS

OFICJALNIE: Rewolucja w Katowicach. Ośmiu zawodników opuściło GKS
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: GKS Katowice

GKS Katowice poinformował o pierwszych decyzjach kadrowych przed nowym sezonem.

Klub z województwa śląskiego potwierdził, że nie przedłuży wygasających umów z Jakubem Wawrzyniakiem oraz Krzysztofem Baranem. W związku ze spadkiem do II ligi (trzeci poziom rozgrywkowy) rozwiązane zostały też kontrakty z Mariuszem Pawełkiem, Wojciechem Lisowskim oraz Grzegorzem Piesio. Do tego z GKS-em na pewno żegnają się zawodnicy, którzy byli do Katowic wypożyczeni: Adrian Łyszczarz, Tymoteusz Puchacz oraz Bartosz Śpiączka.

W minionym sezonie z wymienionych wyżej piłkarzy najwięcej spotkań w I lidze rozegrał 27-letni Lisowski. Prawy obrońca wybiegał na murawę 29 razy i strzelił dwa gole.

Puchacz zanotował 25 występów, Śpiączka - 23, Piesio - 22, Pawełek - 21, Wawrzyniak - 20, Łyszczarz - 15, a Baran - 14.

Na razie nie wiadomo, jak potoczą się losy zawodników, którzy nie byli wypożyczeni do GKS-u.

Katowiczanie pożegnali się z I ligą, zajmując siedemnaste miejsce w tabeli. Przez cały sezon uzbierali 37 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy