OFICJALNIE: Rewolucja w Katowicach. Ośmiu zawodników opuściło GKS

OFICJALNIE: Rewolucja w Katowicach. Ośmiu zawodników opuściło GKS
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: GKS Katowice

GKS Katowice poinformował o pierwszych decyzjach kadrowych przed nowym sezonem.

Klub z województwa śląskiego potwierdził, że nie przedłuży wygasających umów z Jakubem Wawrzyniakiem oraz Krzysztofem Baranem. W związku ze spadkiem do II ligi (trzeci poziom rozgrywkowy) rozwiązane zostały też kontrakty z Mariuszem Pawełkiem, Wojciechem Lisowskim oraz Grzegorzem Piesio. Do tego z GKS-em na pewno żegnają się zawodnicy, którzy byli do Katowic wypożyczeni: Adrian Łyszczarz, Tymoteusz Puchacz oraz Bartosz Śpiączka.

W minionym sezonie z wymienionych wyżej piłkarzy najwięcej spotkań w I lidze rozegrał 27-letni Lisowski. Prawy obrońca wybiegał na murawę 29 razy i strzelił dwa gole.

Puchacz zanotował 25 występów, Śpiączka - 23, Piesio - 22, Pawełek - 21, Wawrzyniak - 20, Łyszczarz - 15, a Baran - 14.

Na razie nie wiadomo, jak potoczą się losy zawodników, którzy nie byli wypożyczeni do GKS-u.

Katowiczanie pożegnali się z I ligą, zajmując siedemnaste miejsce w tabeli. Przez cały sezon uzbierali 37 punktów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraklasy OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk OFICJALNIE: Hee-chan Hwang w RB Lipsk IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 IFAB umożliwi dokonywanie pięciu zmian w sezonie 2020/2021 Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Milan się rozochocił. Spróbuje przejąć wyczekiwany transfer Interu Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Mourinho zagiął parol na Milika. Proponuje wymianę Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem Ibrahimović: Jestem tutaj prezesem, zawodnikiem i trenerem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy