OFICJALNIE: Rony Lopes w Sevilli

OFICJALNIE: Rony Lopes w Sevilli
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Sevilla FC

Rony Lopes zostanie piłkarzem Sevilli.

Tym samym intensywne negocjacje na linii AS Monaco - Sevilli zakończyły się sukcesem, bo dzisiaj Wissam Ben Yedder przeniósł się do księstwa.

Urodzony w Brazylii, ale reprezentujący Portugalię, ofensywny pomocnik zwiąże się z hiszpańskim klubem umową do 30 czerwca 2024 roku. Na konto AS Monaco przelane zostanie, wedle nieoficjalnych informacji, 20 milionów euro.

Lopes do Europy przeniósł się jako czterolatek ze względu na matkę Portugalkę (jego ojciec to Brazylijczk). Jako dziesięciolatek dołączył do akademii Benfiki. Z Lizbony sześć lat później przeniósł się do Manchesteru City, gdzie nawet dano mu szansę debiutu - w sezonach 2012/2013 i 2013/2014 rozegrał pięć spotkań w Pucharze Anglii i Pucharze Ligi, jednak poważnej szansy nie otrzymał. Dlatego najpierw przeniósł się na wypożyczenie do Lille, a potem w 2015 roku do AS Monaco (które w drugiej części sezonu 2016/2017 wypożyczyło go do... Lille).

Jego talent rozbłysnął w sezonie 2017/2018. Wówczas w samej Ligue 1 strzelił 15 bramek, dokładając do tego siedem asyst. W poprzednich rozgrywkach, jak i całej drużynie, poszło mu zdecydowanie gorzej, a kilka miesięcy stracił przez kontuzję. Teraz 23-latek dostaje szansę powrotu na wysoki poziom w Sevilli.

Dla Andaluzyjczyków to jeden z największych transferów w historii. Więcej kosztowali tylko Jules Koundé i Luis Muriel.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy