OFICJALNIE: Rosja odwołała się do Trybunał Arbitrażowego do spraw Sportu od decyzji o zawieszeniu

OFICJALNIE: Rosja odwołała się do Trybunał Arbitrażowego do spraw Sportu od decyzji o zawieszeniu fot. SOPA Images/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CAS

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS/TAS) poinformował o zarejestrowaniu odwołania Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie decyzji FIFA i UEFA odnośnie wykluczenia rosyjskich drużyn z międzynarodowych rozgrywek.

28 lutego FIFA ugięła się pod naporem wielu federacji piłkarskich i uniemożliwiła występy w międzynarodowych rozgrywkach zespołom z kraju, który zaatakował Ukrainę.

Niedługo potem Rosjanie poinformowali, że zamierzają odwołać się do CAS-u. Jak zapowiedzieli, tak zrobili.

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu zanotował prośbę o anulowanie niekorzystnej decyzji dla Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej. Jednocześnie pojawił się wniosek o odroczenie kary do czasu rozpatrzenia odwołania.

Jak czytamy w komunikacie CAS-u, Rosjanie zaskarżyli także wszystkie federacje, które poparły wniosek Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na liście tej, poza Polską, są zatem Szwecja, Czechy, Czarnogóra, Malta, Grecja, Białoruś, Dania, Luksemburg, Austria, Portugalia, Anglia, Hiszpania, Irlandia oraz Francja.

Wszczęto dwie procedury wyjaśniające, a pierwsze wieści mają pojawić się już w przeciągu kilku dni, zaraz po formalnym odroczeniu kary.

Mecz reprezentacji Rosji z Polską w ramach baraży do Mistrzostw Świata 2022 zaplanowano na 24 marca. Biało-czerwoni zapowiedzieli, że nie zagrają ze „Sborną”.

***

Jakub Laskowski, sędzia CAS, o odwołaniu Rosjan w sprawie wykluczenia z baraży: FIFA do tej sprawy nie przygotowała się idealnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy