Oficjalnie: Roux w Lille

Oficjalnie: Roux w Lille fot. Transfery.info
Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
Źródło: Lille OSC

Ireneuszowi Jeleniowi przybył rywal do walki o miejsce w linii ataku OSC Lille. Mistrz Francji pozyskał ze Stade Brestois 29 Nolana Rouxa.

Francuski napastnik po przejściu testów medycznych podpisał z nowym klubem umowę, która będzie obowiązywała przez najbliższe cztery i pół roku.

Dotychczasowy pracodawca Rouxa, Brest, nie zgodził się na sprzedaż piłkarza latem, gdy jego usługami zainteresowane były między innymi Schalke 04 Gelsenkirchen, czy też Liverpool FC. Teraz klub z Bretanii nie miał wyjścia, gdyż Lille złożyło ofertę równowartą klauzuli odejścia 23-latka wynoszącej 8 milionów euro.

- Chciałbym podziękować Nolanowi, za wszystko, czego dla nas dokonał. W dużej mierze dzięki niemu awansowaliśmy do Ligue 1. Gdy latem odrzucaliśmy oferty za niego, zastanawiałem się później, czy dobrze robimy, wstrzymując jego karierę. Teraz mam spokojne sumienie - powiedział prezydent Stade Brestois, Michel Buyot.

Piłkarz zdobył 21 bramek w 66 występach dla ekipy z Brestu. Ma na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Francji U-21.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy