OFICJALNIE: Rudy Gestede z zaskakującym transferem. Napastnik ruszył na podbój Azji

OFICJALNIE: Rudy Gestede z zaskakującym transferem. Napastnik ruszył na podbój Azji fot. Rudy Gestede [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Esteghlal FC

Rudy Gestede podpisał kontrakt z irańskim Esteghlal FC.

Były młodzieżowy reprezentant Francji oraz dorosłej kadry Beninu uchodził swego czasu za całkiem obiecującego zawodnika i dostąpił nawet zaszczytu gry na poziomie Premier League w Aston Villi oraz Middlesbrough.

W minionych sezonach 33-latek nie prezentował się już na tyle dobrze, aby móc z powodzeniem występować w solidnym europejskim klubie. Z tego też powodu zakotwiczył najpierw w australijskim Melbourne Victory i ostatnio greckim Panetolikosie.

Środkowy napastnik postanowił jednak przedwcześnie zakończyć współpracę z ekipą z Agrinio po zaledwie dwóch miesiącach i zdobyciu jednej bramki w trzech występach na poziomie Superleague Ellada na rzecz zaakceptowania lepszej finansowo oferty z irańskiego Esteghlal FC.

Przeprowadzka Rudy'ego Gestede do azjatyckiego zespołu na tym etapie rozgrywek była możliwa, ponieważ we wspomnianym kraju dopiero dobiega końca letnie okno transferowe - zamknie się 7 listopada.

Doświadczony piłkarz związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2022 roku i będzie miał za zadanie wypełnić w zespole lukę po odejściu Cheicka Diabaté do Al-Gharafa SC.

Esteghlal FC rozpoczął sezon od zanotowania dwóch zwycięstw w irańskiej ekstraklasie. Z kolei w poprzednich zmaganiach uplasował się na trzeciej pozycji umożliwiającej wzięcie udziału w eliminacjach Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy