OFICJALNIE: Rudy Gestede z zaskakującym transferem. Napastnik ruszył na podbój Azji

2021-10-28 11:52:16; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: Rudy Gestede z zaskakującym transferem. Napastnik ruszył na podbój Azji Fot. Rudy Gestede [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Esteghlal FC

Rudy Gestede podpisał kontrakt z irańskim Esteghlal FC.

Były młodzieżowy reprezentant Francji oraz dorosłej kadry Beninu uchodził swego czasu za całkiem obiecującego zawodnika i dostąpił nawet zaszczytu gry na poziomie Premier League w Aston Villi oraz Middlesbrough.

W minionych sezonach 33-latek nie prezentował się już na tyle dobrze, aby móc z powodzeniem występować w solidnym europejskim klubie. Z tego też powodu zakotwiczył najpierw w australijskim Melbourne Victory i ostatnio greckim Panetolikosie.

Środkowy napastnik postanowił jednak przedwcześnie zakończyć współpracę z ekipą z Agrinio po zaledwie dwóch miesiącach i zdobyciu jednej bramki w trzech występach na poziomie Superleague Ellada na rzecz zaakceptowania lepszej finansowo oferty z irańskiego Esteghlal FC.

Przeprowadzka Rudy'ego Gestede do azjatyckiego zespołu na tym etapie rozgrywek była możliwa, ponieważ we wspomnianym kraju dopiero dobiega końca letnie okno transferowe - zamknie się 7 listopada.

Doświadczony piłkarz związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2022 roku i będzie miał za zadanie wypełnić w zespole lukę po odejściu Cheicka Diabaté do Al-Gharafa SC.

Esteghlal FC rozpoczął sezon od zanotowania dwóch zwycięstw w irańskiej ekstraklasie. Z kolei w poprzednich zmaganiach uplasował się na trzeciej pozycji umożliwiającej wzięcie udziału w eliminacjach Azjatyckiej Ligi Mistrzów.