OFICJALNIE: Sadiku i Moulin odeszli, czas na transfery do klubu. Nowy pomocnik Legii!

OFICJALNIE: Sadiku i Moulin odeszli, czas na transfery do klubu. Nowy pomocnik Legii!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Chris Philipps dołączył już do przebywającej na zgrupowaniu w Hiszpanii drużyny Legii Warszawa i po przejściu testów medycznych podpisze umowę z mistrzem Polski.

Transfer 40-krotnego reprezentanta Luksemburga do Legii zapowiadał już jej trener, Romeo Jozak. 23-letni zawodnik przejdzie testy medyczne w piątek i zaraz po nich zwiąże się kontraktem z warszawskim klubem.

Defensywny pomocnik, który może grać również na środku obrony, do tej pory występował w Metz, gdzie trafił w 2011 roku, szkoląc się najpierw oczywiście w drużynach juniorskich. Jeśli chodzi o pierwszy zespół klubu z Lotaryngii, rozegrał dla niego 43 spotkania. 11 występów zaliczył w trwającym sezonie Ligue 1, notując w sumie 851 minut na murawie.

W reprezentacji Luksemburga Philipps regularnie występuje od 2012 roku. Co warte podkreślenia, w ostatnich spotkaniach był w niej wykorzystywany najczęściej jako stoper.

23-latek będzie szóstym zimowym wzmocnieniem Legii. Wcześniej do Warszawy przenieśli się Domagoj Antolić, Marko Vešović, William Rémy, Mikołaj Kwietniewski i Eduardo da Silva. Zgodnie ze środową wypowiedzią wspomnianego Jozaka bliski przenosin na Łazienkowską jest też Habib Maïga.

Przypomnijmy, że w ostatnich kilkudziesięciu godzinach Legię opuścili Thibault Moulin oraz Armando Sadiku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy