OFICJALNIE: Saivet w Bursasporze

OFICJALNIE: Saivet w Bursasporze
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Bursaspor

Henri Saivet udał się na wypożyczenie do tureckiego Bursasporu.

27-letni pomocnik od stycznia 2016 roku jest zawodnikiem Newcastle United. W koszulce popularnych „Srok” rozegrał jednak jak dotąd zaledwie osiem oficjalnych spotkań.

Przed przenosinami na Wyspy Brytyjskie reprezentant Senegalu był jedną z największych gwiazd Bordeaux, w którego kadrze znajdował się, gdy klub ten w 2009 roku sięgnął po mistrzostwo Francji.

Rundę wiosenną poprzednich rozgrywek Saivet również spędził na wypożyczeniu w lidze tureckiej. Wówczas to w koszulce Sivassporu rozegrał 12 spotkań, w których zaliczył dwie asysty.

Prowadzący Bursaspor Samet Aybaba wierzy, iż pozyskanie Saiveta nie będzie ostatnim letnim wzmocnieniem jego zespołu. Klub z Timsah Areny wciąż liczy bowiem na pozyskanie Kamila Grosickiego, który zamierza opuścić w najbliższym czasie szeregi Hull City.

Będący wychowankiem Bordeaux Saivet był wielką gwiazdą francuskich reprezentacji młodzieżowych, jednak od 2013 roku reprezentuje Senegal, w którym to kraju przyszedł na świat. 27-latek nie znalazł się jednak w kadrze „Lwów Terangi”, która została powołana na tegoroczne Mistrzostwa Świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy