Oficjalnie: Santa Cruz kończy reprezentacyjną karierę

Oficjalnie: Santa Cruz kończy reprezentacyjną karierę
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FIFA

Roque Santa Cruz ogłosił, że po trwającym zgrupowaniu zaprzestanie gry w kadrze Paragwaju.

Przed Paragwajem jeszcze kilka spotkań w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku i "Guarani" wciąż zachowują szansę na awans. Nawet jeśli im się to uda, to do Rosji nie pojedzie najlepszy strzelec w historii kadry, Roque Santa Cruz. Były napastnik Bayernu zdecydował się odejść z drużyny narodowej już po meczach z Peru i Boliwią.

- Po tym zgrupowaniu zakończę reprezentacyjną karierę. To trudna decyzja, ale kiedyś musiałem ją podjąć. Myślę po prostu, że to czas, by poświęcić się obowiązkom klubowym. Cieszę się, że mogę skończyć karierę, kiedy wciąż czuję się na siłach - powiedział dziennikarzom przed treningiem.

Santa Cruz zadebiutował w kadrze Paragwaju w wieku 17 lat w 1999 roku. Od tamtej pory reprezentował swój kraj na trzech Mundialach, rozegrał 111 spotkań i zdobył 32 bramki, co jest rekordem strzeleckim kadry. Aktualnie 35-latek występuje Olimpii Asunción, w której się wychowywał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy