Oficjalnie: Sekagya w Red Bulls

Oficjalnie: Sekagya w Red Bulls
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: New York Red Bulls

Ibrahim Sekagya został nowym piłkarzem New York Red Bulls. Poprzednio reprezentował barwy Red Bull Salzburg.

Nie zostało ogłoszone na razie, na jak długo reprezentant Ugandy związał się z amerykańskim klubem.

- Bardzo się cieszymy z pozyskania Ibrahima. Posiada spore doświadczenie, co jest bardzo ważnym czynnikiem na boisku. - powiedział dyrektor sportowy Red Bulls, Andy Roxburgh. - W Salzburgu cieszył się ogromnym szacunkiem wśród kolegów, w naszym klubie będzie tak samo.

32-letni obrońca jest wychowankiem klubu z Ugandy, Kampala City Council. W 2001 roku przeniósł się do Argentyny, gdzie reprezentował barwy Atlético de Rafaela, następnie Ferro Carril Oeste oraz Arsenalu de Sarandí.

Udane występy reprezentanta Ugandy zwróciły uwagę działaczy austriackiego klubu, Red Bull Salzburg, gdzie trafił w 2007 roku za dwa miliony euro. W Red Bull w ciągu sześciu lat wystąpił łącznie w 165 meczach ligowych, strzelając sześć bramek.

W reprezentacji swojego kraju wystąpił 26 razy, uzyskując trzy gole. W 2012 roku podjął decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE] Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy