OFICJALNIE: Sergio Busquets odchodzi z FC Barcelony [WIDEO]

2023-05-10 11:21:00; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Sergio Busquets odchodzi z FC Barcelony [WIDEO] Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: FC Barcelona

Sergio Busquets odejdzie po sezonie z FC Barcelony. 34-latek nie przedłuży swojej umowy, o czym poinformował kataloński klub. Piękna przygoda oficjalnie dobiega końca.

O możliwym odejściu Sergio Busquetsa z FC Barcelony mówiło się sporo. Doświadczony pomocnik początkowo skłaniał się ku pozostaniu w szeregach macierzystej drużyny, o co zabiegał szczególnie Xavi. Kolejne tygodnie narodziły w nim wątpliwości.

Hiszpan otrzymał kilka interesujących ofert, w tym z Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych. Prawdopodobnie karierę będzie kontynuował na Bliskim Wschodzie, gdyż po sezonie zakończy swój piękny i niezwykle udany związek z „Dumą Katalonii”.

FC Barcelona w mediach społecznościowych opublikowała specjalne pożegnanie swojej legendy. W tym widzimy najpiękniejsze momenty 34-latka w trykocie zespołu z Camp Nou. Tych było sporo.

Busquets rozegrał w nim do tej pory 719 spotkań. Występy okrasił 18 golami i 45 asystami. Swoją służbę wzbogacił zdobyciem 31 trofeów, w tym siedmiokrotnie za mistrzostwo Hiszpanii i trzykrotnie za zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Mistrz świata z 2010 roku do klubu ze stolicy Katalonii dołączył w 2005 roku. Trzy lata później zadebiutował w jego seniorskim zespole.