OFICJALNIE: Shaqiri w Liverpoolu

2018-07-13 22:28:44; Aktualizacja: 5 lat temu
OFICJALNIE: Shaqiri w Liverpoolu Fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski Źródło: Liverpool FC

Liverpool FC potwierdził transfer, o którym spekulowało się już od kilku tygodni. Do drużyny dołączy Xherdan Shaqiri.

Szwajcarski skrzydłowy został dzisiaj ogłoszony nowym piłkarzem Liverpoolu, z którym podpisał długoterminowy kontrakt. 26-latek w ostatnim czasie reprezentował barwy Stoke City, które spadło z Premier League. Wcześniej miał jednak okazję do gry dla Bayernu Monachium, Interu Mediolan czy FC Basel. 

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami medialnymi „The Reds” zapłacili za Shaqiriego 12-13 milionów funtów. To kwota równa klauzuli w dotychczasowym kontrakcie Szwajcara, zabezpieczająca go przed spadkiem Stoke do Championship. Ze względu na relegację „The Potters”, tego lata klauzula mogła zostać aktywowana, co wykorzystał Liverpool. 

- Czuję się bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być. To wielki klub ze wspaniałą historią, znakomitymi piłkarzami i fantastycznym trenerem. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Jako zawodnik zawsze chcesz grać na największej piłkarskiej scenie. Chciałem tutaj trafić już kilka lat temu, ale wtedy się nie udało.

- Jestem szczęśliwy, że w końcu się tutaj znalazłem. Chcę się wciąż rozwijać, zostać najlepszym graczem i zdobywać trofea. Dlatego tutaj przyszedłem – powiedział Shaqiri.

Podczas trzech sezonów w Stoke City 26-latek zanotował 92 oficjalne występy. Podczas nich zdobył 15 bramek i 15 asyst.

To trzeci letni transfer Liverpoolu. Wcześniej pozyskał on Fabinho oraz Naby'ego Keïtę.