OFICJALNIE: Sheffield United pobiło klubowy rekord transferowy z... 2007 roku

OFICJALNIE: Sheffield United pobiło klubowy rekord transferowy z... 2007 roku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sheffield United FC

Callum Robinson przeniósł się z Preston North End do Sheffield United.

Beniaminek Premier League jak dotąd nie jest zbyt rozrzutny, za to dokonuje niezwykle przemyślanych transferów. Po zakontraktowaniu wyróżniającego się w Championship Luke’a Freemana i legendy angielskiego futbolu Phila Jagielki, tym razem pozyskano obiecującego Calluma Robinsona.

24-latek w minionym sezonie, grając zwykle na pozycji lewoskrzydłowego, strzelił 13 goli i zanotował cztery asysty. W ten sposób zapracował sobie na transfer do Sheffield United, które zapłaciło za niego osiem milionów funtów. Dzięki temu przebity został angaż Jamesa Beattie’ego, który w 2007 roku (sic!) pochłonął rekordowe wówczas 3,5 miliona funtów. 

Irlandczyk z „Szablami” podpisał umowę, która wiąże obie strony do 30 czerwca 2023 roku. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline Marek Papszun w „Lidze+ Extra” o trwającym zamieszaniu z Legią Warszawa. Końcoworoczny deadline OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne OFICJALNIE: Czara goryczy w końcu się przelała. Claude Puel zwolniony przez Saint-Étienne POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego POTWIERDZONE: Al-Sadd wytypowało następcę Xaviego Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Oliver Mintzlaff odsłonił kulisy pracy Jesse’ego Marscha w RB Lipsk. „Gdybyśmy wiedzieli, że tak to będzie wyglądać, to nie podpisalibyśmy z nim umowy” Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka [WIDEO] Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Bundesliga: SZEŚĆ goli w 37 minut. Freiburg zdemolował Borussię Mönchengladbach Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii Jacek Zieliński o potencjalnym powrocie Bartosza Kapustki do Cracovii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy