OFICJALNIE: Siedmiu zawodników odchodzi z Widzewa

OFICJALNIE: Siedmiu zawodników odchodzi z Widzewa fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Widzew Łódź

Widzew Łódź poinformował o rozstaniu z siedmioma piłkarzami.

Z łódzkim klubem żegnają się Maciej Humerski, Dario Krišto, Michał Miller, Simonas Paulius, Daniel Świderski, Tomasz Wełna i Marek Zuziak. Widzew zdecydował się nie przedłużać wygasających 30 czerwca kontraktów z tymi zawodnikami. Humerski ma otrzymać od niego inną propozycję.

Z wymienionych piłkarzy w tym sezonie II ligi (trzeci poziom rozgrywkowy) najwięcej występów zanotował Krišto. 30-letni chorwacki pomocnik rozegrał w koszulce Widzewa 25 meczów, w których strzelił pięć goli. 24-letni Świderski zaliczył 19 występów, 24-letni Zuziak - 17, a 28-letni Wełna - 15.

To dopiero początek zmian w łódzkim klubie.

„W najbliższych dniach zarząd klubu z częścią zawodników przeprowadzi indywidualne rozmowy, które mają na celu rozwiązanie kontraktów za porozumieniem stron lub ich renegocjowanie. Decyzja w sprawie przyszłości sztabu szkoleniowego zostanie podjęta we wtorek” - czytamy w komunikacie. 


Kroki podjęte przez władze Widzewa to efekt braku awansu do I ligi. W niedzielę łodzianie stracili szanse na promocję, przegrywając z GKS-em Bełchatów 1:3. Drugoligowe rozgrywki zakończą oni na piątej lokacie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy