Oficjalnie: Sivodedov w Schalke

Oficjalnie: Sivodedov w Schalke
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: Schalke 04 Gelsenkirchen

Szwed Christian Rubio Sivodedov został nowym zawodnikiem Schalke 04.

Defensywny pomocnik jest wychowankiem szwedzkiego klubu Djurgårdens, w którym występował od siódmego roku życia. Teraz piłkarz będzie kontynuował karierę w Gelsenkirchen.

Kluby uzgodniły warunki transakcji już w piątek, ale oficjalne ogłoszenie porozumienia zostało ogłoszone dzisiaj. 17-latek podpisał z niemieckim zespołem kontrakt do 30 czerwca 2018 roku. Początkowo będzie grał na razie w kadrze U-19.

- Mamy dobre przeczucia odnośnie Christiana. Jesteśmy pod wrażeniem jego gry. Włączenie go do kadry U-19 pomoże mu łatwiej zaadaptować się w naszej drużynie i to zaprocentuje na przyszłość. Sivodedov to jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników w Szwecji i wiele europejskich klubów było nim zainteresowanych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybrał akurat nas – stwierdził dyrektor akademii młodzieżowej Schalke, Oliver Ruhnert.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy