OFICJALNIE: Smołow w Lokomotiwie

OFICJALNIE: Smołow w Lokomotiwie
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lokomotiw Moskwa

Lokomotiw poinformował o zakontraktowaniu Fiodor Smołowa.

Rosyjskie media informowały w ostatnich dniach o chęci pozyskania przez stołeczna drużynę nowego napastnika. Początkowo na ich celowniku miał znajdował się Anthony Modeste. Ostatecznie działacze klubu nie zdecydowali się na sprowadzenie kolejnego zagranicznego gracza i postawili na rodzimego zawodnika w osobie Fiodora Smołowa.

28-latek przez długi czas znajdował się na celowniku zespołów z Premier League. O jego usługi zabiegał między innymi West Ham United. Jego słaba postawa na Mistrzostwach Świata spowodował, że żaden z zagranicznych klubów nie przedstawił mu wyjątkowo atrakcyjnej propozycji i ten postanowił ostatecznie przenieść się do Lokomotiwu, z którym będzie miał okazję zagrać w Lidze Mistrzów.

Smołow związał się ekipą z Moskwy do 30 czerwca 2022 roku. FK Krasnodar, którego był zawodnikiem od lata 2015 roku, zainkasował z tytułu jego sprzedaży dziewięć milionów euro.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do mistrza kraju i ekipa, która będzie reprezentować nas w Lidze Mistrzów. To klub z bogatą historią. Pamiętam, że w wieku czternastu lat byłem blisko Lokomotiwu. Dostałem nawet koszulkę z numerem 17, ale po jakimś czasie powiedzieli mi, że nie dostałem się do zespołu. Wtedy mnie to zmartwiło. Teraz jednak wracam tu, jako profesjonalny piłkarz - wspomina napastnik.

Reprezentant Rosji zdążył rozegrać już w tym sezonie dwa ligowe spotkania przeciwko Rubinowi i Uralowi. W tym czasie zdobył jednego gola i zaliczył asystę.

Warto dodać, że 28-latek to szóste letnie wzmocnienie mistrza Rosji. Wcześniej Lokomotiw ogłosił pozyskanie Grzegorza Krychowiaka, Benedikta Höwedesa, Rifata Zhemaletdinova, Édera i Bryana Idowu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Portugalia - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] EURO 2020: Węgrzy oszaleli po bramce Attili Fioli w meczu z Francją [WIDEO] I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży I liga: Znamy komplet beniaminków [OFICJALNIE]. Skra Częstochowa zwycięzcą baraży EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Węgry - Francja [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [19/06/2021] Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Reprezentacja Polski: Przewidywane składy na spotkanie EURO 2020 z Hiszpanią. Mecz o wszystko! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy