OFICJALNIE: Spadek drużyny Olkowskiego

OFICJALNIE: Spadek drużyny Olkowskiego fot. FotoPyk
Marek Garus
Źródło: Transfery.info

Piątkowa porażka Boltonu Wanderers z Aston Villą przypieczętowała spadek drużyny polskiego obrońcy, Pawła Olkowskiego, z Championship do League One.

Do degradacji klubu z University of Bolton Stadium cegiełki dołożyli strzelający gole dla „The Villans” Jack Grealish oraz Tammy Abraham. W drugiej połowie spotkania rozbili zespół podopiecznych Phila Parkinsona, a porażka 0:2 oznaczała spadek drużyny z środkowej Anglii. 

Warto dodać, że nawet, gdyby „The Trotters” udało się wykorzystać stworzone przez siebie w pierwszej połowie okazje i wygrać z Villą, to i tak nie uniknęliby spadku w związku z wygraną walczącego o utrzymanie Wiganu Athletic z Leeds United.

Dla przeciwników Boltonu wygrana okazała się być historycznym, dziewiątym zwycięstwem z rzędu. Ostatnio tak dobrą serię meczów klub z Birmingham odniósł 109 lat temu. Nigdy nie wygrał 10 razy po kolei.

Chociaż zespół z Villa Park bez żadnych skrupułów rozprawił się z kolegami Pawła Olkowskiego w bezpośrednim starciu, to po meczu wykazał się naprawdę wielką klasą, publikując na swoim Twitterze post okazujący pełne wsparcie współzałożycielom angielskiej piłki.
„Wyrazy współczucia dla Boltonu, współzałożycieli angielskiej ligi, z powodu dzisiejszego popołudnia. Wrócicie!” – mogliśmy przeczytać na oficjalnym koncie Aston Villi.

Bolton Wanderers zgromadziło zaledwie 32 punkty w 43 rozegranych dotychczas spotkaniach. Wygrywali i remisowali ośmiokrotnie, osiągając przy tym największą liczbę 27 porażek spośród wszystkich drużyn w lidze. „The Wanderers” spadli z Championship na trzy mecze przed końcem rozgrywek.

Paweł Olkowski wystąpił w 39 meczach w koszulce „Wędrowców”, strzelając dla nich dwie bramki i zaliczając trzy asysty. Do angielskiego klubu dołączył z FC Köln. Wcześniej grał między innymi w barwach Zagłębia Lubin, GKS Katowice oraz Górnika Zabrze.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy