Oficjalnie: Steven Davis w Southampton

Oficjalnie: Steven Davis w Southampton
Redakcja
Redakcja
Źródło: Southampton FC

Kapitan reprezentacji Irlandii Północnej, i do niedawna Glasgow Rangers, Steven Davis, podpisał z Southampton trzyletni kontrakt.

Davis ma już doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, gdyż zanim trafił do Rangersów bronił barw Aston Villi oraz Fulham.

Mając 27 lat, Irlandczyk ma już ponad 250 profesjonalnych gier na swoim koncie oraz sukcesy krajowe, włącznie z mistrzostwem Szkocji i dwukrotnym zdobyciem pucharu Szkocji. Co ciekawe swojego pierwszego gola w barwach Aston Villi strzelił...Southampton, a miało to miejsce 16 kwietnia 2005 roku. 5 lat później Davis został wybrany przez piłkarzy i trenerów najlepszym zawodnikiem ligi Szkockiej oraz pierwszym Rangersem od siedmiu lat, któremu przypadł ten szaszczyt.
 
Na początku tego roku nowy menadżer Irlandczyków z północy Michael O'Neill jako nowego kapitana drużyny mianował właśnie Davisa, który opaskę przejął od swojego przyjaciela z czasów wspólnej gry w Aston Villi i Fulham Aarona Hughes'a.
 
- Cieszę się, że mogłem dołączyć do klubu. Mimo, iż było zainteresowanie moją osobą ze strony innych klubów po rozmowie z właścielem oraz menagerem stwierdziłem, że nie ma co się dłużej zastanawiać. Widziałem jak dużą ambicją wykazał się klub, który odniósł w ostatnim czasie wiele sukcesów, aby móc znaleźć się w tym miejscu gdzie teraz. To ważna rzecz dla mnie widzieć jak klub chce iść do przodu i się rozwijać. Nie mogę się doczekać by poznać nowych kolegów i rozpocząć sezon.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Nowy format od sezonu 2024/2025 [OFICJALNIE] Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Aleksander Čeferin potwierdza konsekwencje dla piłkarzy, którzy w niej zagrają Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć” Superliga: Emocjonalne oświadczenie Andera Herrery. „Nie mogę milczeć”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy