OFICJALNIE: Stones kontuzjowany. Guardiola zostaje z jednym stoperem

OFICJALNIE: Stones kontuzjowany. Guardiola zostaje z jednym stoperem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Manchester City

Menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola, potwierdził, że w najbliższych tygodniach nie będzie mógł korzystać z usług Johna Stonesa.

Hiszpan poinformował o kontuzji 25-letniego środkowego obrońcy w trakcie konferencji prasowej przed środowym meczem Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck. Stones (w tym sezonie trzy występy) doznał urazu mięśniowego, który wykluczy go z gry na cztery-pięć tygodni.

Guardiola może mówić o wielkim pechu. Wcześniej poważnej kontuzji kolana nabawił się bowiem Aymeric Laporte
, który wróci na boisko w styczniu bądź lutym przyszłego roku. Stones ponownie pojawi się na murawie znacznie wcześniej, ale jego uraz i tak mocno komplikuje sprawę. Biorąc pod uwagę pierwszy zespół, jedynym zdrowym nominalnym stoperem na Etihad będzie Nicolás Otamendi.


- Przed nami niesamowite wyzwanie. Został nam jeden środkowy obrońca. Być może wykorzystamy na tej pozycji Fernandinho bądź Erica Garcíę i Taylora Harwooda-Bellisa (odpowiednio 18 i 17 lat). Nie będziemy narzekać na to, że ktoś nie może grać - powiedział Guardiola, dodając:

- Piłka nożna nie polega na tym, jak radzisz sobie w łatwych sytuacjach, tylko na tym, w jaki sposób stawiasz czoła przeciwnościom. Wygraliśmy do tej pory siedem trofeów. Nikt nie dał nam niczego za darmo. Jesteśmy gotowi na to wyzwanie. Podoba mi się to.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy