OFICJALNIE: Szalony format Copa América 2020

OFICJALNIE: Szalony format Copa América 2020
Marek Garus
Marek Garus
Źródło: CONMEBOL

We wtorek rano Konfederacja Futbolu Południowoamerykańskiego, CONMEBOL, zadecydowała na posiedzeniu Rady o zmianie formatu Copa América 2020 i wyborze dwóch gospodarzy tego turnieju – Kolumbii i Argentyny.

Rewolucja w najstarszych rozgrywkach międzynarodowych świata objawia się w nowym podziale krajów uczestniczących na dwie strefy: Strefę Północną z siedzibą w Kolumbii i Strefę Południową w Argentynie.

W Strefie Północnej oprócz Kolumbijczyków udział wezmą reprezentacje Brazylii, Wenezueli, Ekwadoru, Peru i jednego, specjalnie zaproszonego kraju, natomiast w Strefie Południowej, obok Argentyny wystąpią narodowe kadry Chile, Urugwaju, Paragwaju, Boliwii i, podobnie, dodatkowego państwa-gościa.

Po rozegraniu wszystkich spotkań w Strefach, obie grupy wyłonią cztery najlepsze drużyny, które następnie zostaną rozlosowane, spotkają się w ćwierćfinałach rozgrywek. Zwycięzcy ćwierćfinałów zmierzą się później w półfinałach, a następnie w finale, którego miejsce odbycia zostanie ujawnione niebawem.

Na konferencji prasowej CONMEBOL, prezes konfederacji podkreślał, że głównym celem zmiany dotychczasowego formatu rozgrywek jest zapewnienie fanom większej liczby udogodnień i maksymalne zredukowanie utrudnień geograficznych, wynikających z problemów w podróżowaniu fanów reprezentacji z jednego końca Ameryki Południowej na drugi. 

Jednocześnie chwalił nowe rozwiązanie, jako dodatkową możliwość kibiców do cieszenia się co najmniej pięcioma grami swojej ulubionej drużyny, a co za tym idzie wzmocnienia elementu show Copa América.

Nowy format południowoamerykańskiego turnieju zawiera w sobie 38 meczów do rozegrania - aż o 12 więcej niż w dotychczasowych edycjach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy